זו היא עובדה קיימת כי מחצית מן הזוגות אשר מתחתנים כיום ימצאו את עצמם גרושים בעוד כמה שנים. נראה כאילו בעבר מערכות היחסים היו פשוטות יותר ושמירה על הזוגיות היתה …קלה הרבה יותר. חלוקת התפקידים בתוך הזוגיות בעבר היתה ברורה הרבה יותר. כל אחד מבני הזוג ידע מה מצופה ממנו: תפקידו של הגבר היה לפרנס את המשפחה, ואילו תפקידה של האישה היה

בניקיון, בבישולים ובגידול הילדים. כיום, חלוקת התפקידים התערערה, הנשים נוהגות לצאת לעבוד ולפתח קריירה, ואילו חלק מהגברים מחליטים להישאר בבית. שינויים אלו הביאו ליצירת קשיים בתוך המערכה הזוגית, מה ששולח זוגות רבים לטיפול זוגי.

שחיקה בזוגיות  

יחד עם השינויים בהרגלי החיים, ושיבוש חלוקת התפקידים הברורה, זוגיות ארוכת טווח מביאה גם לשחיקה של כל אחד מבני הזוג, וכתוצאה מכך לשחיקה של הזוגיות עצמה. אורח החיים הקדחתני, יחד עם הלחצים השונים, ושגרת היום יום מביאים לקושי של כל אחד מבני הזוג להשקיע בזוגיות. כתוצאה מכך האהבה והתשוקה דועכים, ההתרגשות שהיתה בתחילת הקשר יורדת בצורה הדרגתית, ואז נוצרים רגשי אשמה ותחושות המייצרות טינה אצל כל אחד מבני הזוג. השחיקה במערכת היחסים מובילה את בני הזוג לוויכוחים על בסיס קבוע, ויוצרת תחושה אצל בני הזוג כי החבר הכי קרוב להם, האדם אותו הם אהבו, אינו פתוח להקשבה ואינו מתעניין. תחושות אלו מקשות על בני הזוג לנהל מערכת יחסם תקינה ואוהבת, ודוחפות אותם לגירושים, לפרידה או לחילופין לטיפול זוגי.

שמירה על מערכת היחסים באמצעות טיפול זוגי  

טיפול זוגי אצל מטפל מוסמך ומקצועי יכולה לסייע לבני הזוג ברגעים של משבר. במהלך הטיפול לומד הזוג:

  • לא לקחת את בן הזוג השני כמובן מאליו, ולהתייחס לרצונות ולצרכים שלו בצורה רצינית.
  • להקדיש זמן זה לזו, לחדש את האהבה, לצאת לדייטים וללמוד ליהנות זה מזו כמו בהתחלה.
  • להקדיש זמן לחיי המין, ולנסות להעשיר אותם כמה שניתן.
  • לבדוק את הקשר עם המשפחה שלו ושלה על מנת לנסות וליצור פרידה טבעית ממשפחת המוצא, והשקעה של אנרגיות במשפחה החדשה.
  • להשקיע בחיזוק אחד של השני ברגעי משבר וגם ברגעים טובים, במקום ביקורתיות.
  • להבין ולקבל את העובדה שזוגות רבים חווים משבר, ושאפשר לטפל בעניין.

האם כדאי לתחזק את הקשר בכל מחיר?  

בני זוג רבים מתלבטים בשאלה האם כדאי לשמר את הזוגיות בכל מחיר. אז כמובן שכל מקרה לגופו, אבל באופן כללי על מנת שטיפול זוגי יצליח יש צורך בנכונות מצד שני בני הזוג. ברגע שהתחושה היא שבן הזוג אינו מעוניין לעבוד על הקשר יחד, הוא מתחמק משיחות רגשיות, ופוסל את אופציית הטיפול, או אינו מתייחס אליה ברצינות, יש להפרד בצורה טובה וגם את הפרידה הזו יש ללמוד ולהכיר.

בואו לבקר אותי ב – google+