אתם מתווכחים הרבה? גם על שטויות וגם על נושאים רציניים יותר? לא מצליחים להגיע להסכמה על שום נושא? החיבה ההדדית כבר מזמן נעלמה? חיי המין שלכם נעלמו? פוחדים …

שהוויכוחים החוזרים והנשנים משפיעים על הילדים? נמצאים בקשיים כלכליים? בא לכם פשוט לעזוב הכל ולברוח? אז לפני שאתם מתייאשים סופית ממערכת היחסים עם בן הזוג שכל כך אהבתם, אולי זה הזמן לשקול ייעוץ זוגי.

מה הוא ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי הוא הוא למעשה תחום טיפולי בעבור זוגות אשר מעוניינים לקבל כלים, עצות וטיפים כיצד לשפר את החיים הזוגיים. ישנם מצבים רבים ולחצים שונים בהם אנו נתקלים בחיי היום יום אשר יכולים להשפיע על טיב מערכת היחסים. לעיתים, חלים שיבושים שונים בין בני הזוג, מה שעשוי להוביל למצבים של חוסר הבנה הדדית וחוסר יכולת של אחד מבני הזוג, או של שניהם, להביע את מה שהם מרגישים. פגישת הייעוץ תתבצע בסיוע של מטפל מוסמך אשר יוכל להבין את הדינמיקה בין בני הזוג ולשקף להם בצורה אובייקטיבית את מצב היחסים ביניהם. מתוך המקום הזה, יוכל המטפל להעניק ייעוץ, ולתת לבני הזוג את הכלים להתגבר על המכשולים, ולפתח תקשורת טובה יותר. הטיפול יעניק לבני הזוג את היכולת להבין מה הם המטרות המשותפות שלהם בקשר, הן ילמדו לאתר את נקודות החוזק והחולשה אחד של השני, ולהרים אחד את השני ברגעים של משבר.

מתי כדאי לפנות לקבלת ייעוץ?

פניה לקבלת ייעוץ זוגי היא מאוד אישית, ותלויה בתחושות של שני בני הזוג. אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם נפגמה, ואתם מעוניינים לעבוד עליה ולנסות להחזיר עטרה ליושנה, שווה להתייעץ עם מטפל זוגי. המקרים בהם אתם חשים:

  • שבן הזוג אינו מבין או מוכן להקשיב לרצונותיכם.
  • שאתם מתווכחים הרבה יותר מבעבר.
  • שאינכם נמשכים לבן הזוג כמו פעם.
  • שיש לכם בעיות שאי אפשר לפתור.
  • שאין לכם רצון להתייחד עם בן או בת הזוג כמו בעבר.
  • ושאתם רוצים פשוט לקוב, לברוח ולהשאיר את הזוגיות הזו מאחוריכם, מומלץ לגשת לטיפול זוגי אשר יכול לחולל פלאים.

כיצד לבחור את המטפל המתאים?

טיפול זוגי טוב מתחיל במטפל טוב. השוק רווי במטפלים, כאשר כל אחד טוב בתחומו, אולם לא כולם יכולים להתאים לכם. על מנת לבחור מטפל טוב בראש ובראשונה עליכם להתחבר אליו, לחוש ממנו את תחושת האמפטיה, ולהרגיש איתו בנוח לספר ולהגיד הכל. המטפל צריך להיות סובלני וקשוב לכל בעיותיכם, ולהעניק לכם את מידת הזמן הנדרשת על מנת להתגבר על הבעיות. אמנם ההתקדמות במהלך הטיפול עשויה להיות לפעמים איטית, והתוצאות מגיעות לאחר תקופה, אבל ההתקדמות חייבת להיות מורגשת. לבסוף, מומלץ לקחת יועץ זוגי אשר המחירים שלו מתאימים לכיס שלכם, אחרי הכל שירותי הייעוץ אמורים להקל עליכם את הבעיות והקשיים, ולא להערים חדשים.

בואו לבקר אותי ב – google+