פתאום ביום בהיר אחד אתם לא מבינים מה קרה. פתאום אתם מתעוררים בבוקר ליד זה שפעם אהבתם אהבת אמת ולא מבינים מה אתם עושים יחד. פתאום אתם יושבים יחד בבית קפה ולא …

זה על זה בעיניים. פתאום אתם ממעטים בשחות, או לחילופין מתווכחים כל הזמן, שוקעים כאילו בטלוויזיה ומעדיפים להתבודד. התהליכים האלו לא באמת מתרחשים בן רגע, אבל ברגע אחד אתם שמים לב, ולא מבינים לאן הלכה האהבה, איפה הכבוד וההדדיות, ולאן נעלם בן הזוג שהיה כל עולמכם. אז לפני שאתם מפרקים את החבילה, ולפני שאתם מחליטים “לשבור את הכלים”, יש אופציה לחפש מטפל זוגי מוצלח אשר יסייע לכם לעבור את המשבר.

באילו מקרים כדאי לפנות לטיפול ויעוץ?

ישנם מקרים רבים בהם כדאי לפנות ליעוץ זוגי, ולמעשה התחושות הם פנימיות ואישיות אצל כל אחד מבני הזוג. הנה לכם כמה מקרים בהם מטפל זוגי איכותי יכול לסייע:

  • תחושות פנימיות: כאשר אחד מבני הזוג חש לבד, שאין לו עם מי לדבר, שהיחסים הגיעו למבוי סתום, שבן הזוג השני לא מקשיב לו, שהוא אינו מקבל תמיכה בזמן משבר, ושהוא מעדיף לשתוק מאשר לדבר. מצבים אלו לרוב מתבטאים בצורה של ריחוק נפשי וגופני, בהזנחה של המראה, בהשמנה ועוד.
  • ילדים: ילדים יכולים להיות סימן מובהק לכך שמשהו מתרחש בבית. אם פתאום הילד מתחיל להרטיב במיטה, מתחיל להתנהג בצורה לא הולמת על מנת למשוך תשומת לב, סובל מבעיות חברתיות, או סובל מהפרעות של שינה או אכילה, יתכן ומקור הבעיה בזוגיות שלכם,ומומלץ לפנות למטפל זוגי לקבלת סיוע.
  • חוסר חשק מיני: אם ישנה רתיעה של אחד מבני הזוג או חוסר חשק מיני, יתכן ואתם זקוקים לסיוע, גם אם שאר תחומי החיים מתנהלים על מי מנוחות.
  • ריבים וסנקציות: אם אתם רבים כל הזמן, כמעט על כל החלטה, גם על החלטות קטנות וגם על החלטות חשובות כמו: חתונה, דירה, גידול הילדים, מטלות הבית ועוד, יתכן ואתם זקוקים לסיוע, במיוחד אם בתוך הריבים מעורבות סנקציות כמו: אם לא תנקה את המטבח לא יהיה סקס היום.

כיצד ניתן למצוא מטפל זוגי?

חיפוש של מטפל זוגי יכול להתבצע באמצעות פניה למרכז בריאות הנפש הקרוב לביתכם, באמצעות פניה למרפאה פסיכיאטרית של בית חולים סמוך, וגם דרך קופות החולים, פשוט צריך לפנות אל הרופא המטפל, ולראות האם קופת החולים מספקת טיפול זוגי מטעמה. מטפל זוגי ניתן למצוא גם באמצעות רשת האינטרנט, אלא שאז מומלץ לברר אמינות ולהסתמך על כמה שיותר המלצות חיוביות על בעל המקצוע. אמנם כל אחד יכול להציג עצמו כמטפל זוגי, והנושא הזה מעט פרוץ, אך חשוב להקפיד ולבדוק כי המטפל עבר הכשרה במכון מוכר ועל ידי עובד סוציאלי, פסיכולוג קליני או פסיכיאטר.  

בואו לבקר אותי ב – google+