תקשורת בין בני זוג 

כל סוג של זוגיות טובה ומכבדת זקוקה למנה נדיבה של תקשורת בין בני זוג. ללא תקשורת פתוחה וכנה, לא ניתן לתחזק את מערכת היחסים. רק תקשורת אותנטית ונטולת ביקורת ושיפוטיות, תוכל לחזק את הקשר בין בני הזוג ולהבטיח להם שנים ארוכות של יחסים בריאים. יש לזכור כי כל סוג של קשר זוגי מבוסס בסופו של יום על תקשורת זוגית מקרבת ומפרגנת, שמטרתה ליצור ערוץ תקשורת פתוח וישיר בין בני הזוג. זוהי הדרך היחידה למנוע אי הבנות, פערים ואכזבות, שנוטים להתפתח בשל מחסור בסיסי בתקשורת. אנו בקליניקה של דני קור נשמח לסייע ולייעץ לכם בנוגע ליצירת תקשורת מקרבת ובריאה יותר, במטרה לחזק את הקשר הזוגי ולהעמיק את החיבור ביניכם. באמצעות ייעוץ זוגי תוכלו לרכוש את הכלים והמיומנויות הדרושים לכם, על מנת לשפר את הקשר הזוגי שלכם.

החשיבות של תקשורת בין בני זוג

ללא תקשורת פתוחה וישירה, לא ניתן לתחזק את הקשר ולשמר אותו לאורך זמן. במידה ובני הזוג מתקשים לתקשר ביניהם, נוצרים לא פעם פערים, שרק הולכים ומתגברים. כל סוג של וויכוח ומריבה מוסיפים מתח מסוים לקשר, לכן חשוב לדעת לתקשר את המתח הזה ולשחרר אותו בצורה מודעת. אך במידה ובני הזוג בוחרים לשתוק ולהדחיק, הדבר גורם להצטברות של כעס, עצב, אכזבה וכדומה. הרגשות השליליים נוטים להתפרץ החוצה בבת אחת בלהט הרגע, דבר שלרוב מחריף את הריב ומוציא מעל פני השטח לא מעט רגשות לא פתורים. בשלב זה, הנטייה הטבעית היא להתחפר בעמדות שלכם, דבר שרק מעמיק את אי ההבנה והנטייה לפרש את הסיטואציה בהתאם לדפוסי החשיבה שלכם, כך נוצרת “תקשורת זוגית מתסכלת”. אך בעזרת תקשורת מקרבת ניתן לשתף את בן או בת הזוג במה שעובר עליכם, במטרה ליצור שפה משותפת, שתמנע את אי ההבנות ותחזק את הקשר ביניכם.

תקשורת בין בני זוג

מה חשוב לדעת לגבי תקשורת בין בני זוג?

קודם כל, חשוב להבין כי קשיים בתקשורת בין בני זוג נובעים לא פעם כתוצאה מקשיים אישיים של כל אחד מהם. יש לזכור כי כל אחד עלול לסבול מביטחון עצמי נמוך, קשיי התצודדות עם הילדים, קשיי פרנסה, קשיי סגר, קורונה, לחץ, מתח, חרדה וכדומה. הנטייה הטבעית היא להניח שבן או בת הזוג מבינים אתכם ללא מילים ולכן הם אמורים להתנהג בהתאם ולספק לכם את התמיכה הדרושה לכם, ללא שום צורך לדבר על כך. אך כמובן שהדבר אינו נכון, מאחר ואף אחד לא יכול להכיר לעומק את העולם הפנימי שלכם, ולכן אינו מסוגל להתאים את עצמו לצרכים שלכם. לכן ללא תקשורת פתוחה ומקרבת לא ניתן להתגבר על תחושת הריחוק, העלולה להיווצר כתוצאה מאי הבנות ואי עמידה בציפיות.

אנו בקליניקה של דני קור נשמח לספק לכם דפוסי תקשורת זוגית יעילים ובריאים יותר, במטרה להבטיח את חוזקו של הקשר שלכם. למידע נוסף, צרו קשר.