אין ספק כי זוגיות היא עניין מורכב, הדורש לא מעט השקעה ועבודה משותפת. הדבר נכון פי כמה וכמה, כאשר מדובר על בני זוג שעובדים יחד. אם בעבר רק מעטים מהזוגות עבדו ביחד בעסק משותף או לחילופין, כשכירים באותה החברה, מגפת הקורונה שינתה את כל התמונה.

לא מעט זוגות מצאו את עצמם עובדים מהבית בשנה האחרונה ובשילוב סגרים בהם בוטלו מסגרות החינוך, אין ספק כי הדבר גרם להם להעביר יותר זמן ביחד. ברוב הפעמים, הדבר השפיע על הקשר הזוגי וכמובן הוסיף לו מתחים ולחצים מיותרים. 

לכן במידה ומדובר על בני זוג שעובדים ביחד ומעוניינים למצוא את האיזון הנכון בין העבודה, לטיפול השוחק בילדים, לניהול משק בית משותף, לזוגיות ולזמן האישי של כל אחד מהם, מומלץ להיעזר באיש מקצוע, המתמחה בתחום. אנו בקליניקה של דני קור נשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ואיכותי לגבי התנהלות נכונה בזוגיות, במיוחד כאשר מדובר על זוגיות מורכבת יותר, הכוללת עסק משותף או עבודה משותפת מהבית. 

מהן המורכבויות של בני זוג שעובדים יחד?

לא מעט זוגות מוצאים את עצמם במאבקים תמידיים, הנוגעים לאי הבנות, אי עמידה בציפיות ופערים שנוצרו ביניהם, כתוצאה ממחסור בתקשורת מקרבת ופתוחה. אך כאשר מדובר על בני זוג שעובדים בעסק משותף למשל, נוצר פן נוסף בזוגיות, הכולל את ניהול העסק. לא פעם בני הזוג נוטים לא להסכים לגבי הגדרות התפקיד שלהם, דבר שכמובן מוביל להאשמות. מעבר לכך, יש לזכור כי ניהול של עסק משותף לצד ניהול של משק בית משותף, עלול לגרום לבני הזוג להרגיש שאין להם מספיק זמן לעצמם. כמובן שהדבר נכון לא רק לבני זוג המנהלים עסק משותף, אלא גם עבור בני זוג העובדים באותה החברה או לחילופין, עברו לעבוד מהבית, ולכן מעבירים את רוב היום שלהם ביחד. במקרים מסוג זה חשוב להחזיק במיומנויות ובכלים המתאימים, על מנת לדעת כיצד להתמודד עם האתגרים והמכשולים, העלולים לצוץ כתוצאה מכך. 

בני זוג שעובדים יחד

בני זוג שעובדים יחד – דגשים חשובים שכדאי להכיר

אחת הבעיות המרכזיות אצל בני זוג שעובדים ביחד היא הצורך להעביר שעות ארוכות אחד לצד השנייה. לא פעם הדבר עלול להוביל ללא מעט מתחים פנימיים, מאחר וישנם לא מעט הרגלים ודפוסי התנהגות, שמתגלים רק לאחר שהייה ארוכה ביחד. לדוגמה, אחד מבני הזוג עלול להתעצבן על הדחיינות של הצד השני, בעוד שהשני עלול לכעוס על הצורך של הפרטנר שלו לדחוק בו ולזרז אותו לכל אורך היום. בני זוג שעובדים ביחד באותו העסק, נוטים לצבור יותר מתחים, מאחר והם תלויים האחד בתפקוד של השני, לצורך תפעול העסק. לכן במצבים מסוג זה מומלץ להגיע לאיש מקצוע מנוסה ומקצועי, על מנת להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה, בריאה ומקרבת יותר. 

אנו בקליניקה של דני קור נשמח לסייע ולייעץ לכם, במטרה לשפר את החיים הזוגיים והחיים המקצועיים שלכם ביחד. למידע נוסף, צרו קשר.