לעיתים נדמה שכולם סביבנו הולכים לטיפול זוגי. טיפול זוגי היה פעם רעידת אדמה ונחשב למהלך קיצוני שהיחידים שבוחרים בו הם הזוגות הלא מוצלחים שצריכים להיפרד, וכל אלה שנאלצים להגיע לטיפול זוגי בעצם נידונו לפרידה וכל שהם עושים הוא לדחות את הבלתי נמנע. אולם כיום טיפול זוגי הפך לנורמה, למקום בו בני זוג נכנסים לטיפול 10,000, משפרים את הדינמיקה ביניהם, את ההבנה והאמפתיה – ויוצאים מחוזקים.

אז איך תדעו אם גם לכם כדאי לפנות לטיפול זוגי? קבלו 7 סיבות טובות.

התקשורת ביניכם לא טובה

 איך יודעים אם התקשורת לא טובה? אם בעקבות שיחות עומק על דברים שמפריעים לכם, אין תחושה של התקדמות, של פתרון. בעצם, ייתכן כי אתם מרגישים רע יותר אחרי השיחה משהרגשתם לפניה. בנוסף, הדעה של הצד השני אינה מעניינת אתכם ונראית לכם טיפשית או לא רלוונטית ואינכם יודעים מה הם מרגישים במהלך היום כאשר אתם לא ביחד. התבנית הזו מערערת את היסודות של הקשר, גורמת להימנעות משיחות שחשוב לקיים, ומעלה את מפלס המתח התמידי.

אתם לא מסתדרים עם המשפחות אחד של השנייה

זו תופעה נפוצה בעולם עוד מימי קדם. רבים לא אוהבים לבלות זמן עם ההורים של בני הזוג, שם הם סופגים או יורים עקיצות, מבעבעים מבפנים או משחררים לחץ בצורה ישירה, והצד השני מרגיש כלוא בין הנאמנות למשפחה ולבן או בת הזוג.

אתם חשים בוז כלפי בן הזוג

לבוז יש צורות רבות: בוז כלפי הרגשות של הצד השני, כלפי היכולות לתפקד בבית או במקום העבודה, כלפי סדר העדיפויות, התחביבים, צורת ההתבטאות. במקרים כאלה מומלץ מיד לפנות לייעוץ זוגי, כי בוז הוא אחת התכונות המסוכנות ביותר לכל זוגיות.

הילדים שלכם מתעלמים מהריבים של ההורים

כאשר ילדים מתרגלים לאווירת ריבים בלתי פוסקת בין ההורים, זו נורת אזהרה. כשהם לא מופתעים, לא עצובים או מעורערים כשההורים צועקים אחד על השני, המשמעות היא שהדינמיקה השלילית כבר נספגה בתוכם – ועלולות להיות לכך השלכות כאשר הם יגדלו ויבואו בתורם לבחור בני זוג.

אינכם נמשכים לבני הזוג

אם בן או בת הזוג נראים פחות או יותר אותו דבר, המראה החיצוני שלהם לא השתנה בצורה משמעותית, ועדיין אינכם חשים כל התרגשות פיזית לגעת בהם, או אפילו לא חמימות בבטן – יש כאן בעיה. אולי אתם חושבים שהתבגרתם, שההורמונים בצניחה, או שככה זה אמור להיות לאחר כמה זמן, אבל לא מדובר בגזירת גורל. כאשר יש טינות ומועקות בתוך הקשר, הקורבן הראשון הוא חיי המין, ותשמחו לשמוע שמדובר במצב הפיך.

סגנונות ההורות שלכם אינם תואמים

הורים יכולים להתאים אחד את השני, והם יכולים להתנגש תמידית. אם אתם תוהים למה אתם תמיד צריכים להיות הרס”רים או האיש הרע בהורות, אם אתם תופסים את הראש כאשר אתם שומעים את בני הזוג מתקשרים עם הילדים, כאשר אתם שוב ושוב מפנים אצבע מאשימה – מדובר בנורה אדומה שמשהו לא בסדר בקשר.

אין לכם על מה לדבר מלבד על הילדים

אתם יוצאים בערב לאכול או לשתות, וכל מה שיש לכם לדבר זה על העבודה אחד של השנייה או על הילדים. שוב. אין לכם שום נושא משותף לשוחח עליו, אתם לא מתרגשים לשמוע על חוויות חדשות או תובנות מרנינות, אין לכם חשק לשאול שאלות או להתעניין ושניכם פשוט מעדיפים שוב לדבר על אותם דברים שדיברתם עליהם גם בפעם שעברה.

אם חלק מהסוגיות האלה נשמעות מוכרות – ברכות, גם אתם שייכים למין האנושי וגם אצלכם הזוגיות איננה מושלמת כמו בסרטים. אפשר להתלונן לחברים ולחברות ואפשר פשוט לעשות משהו בנידון כדי לשפר את הטעון שיפור. וזה בהחלט יכול להיות טוב יותר.