בדרך לחופה

פרשנים פרשניות ומה שביניהם. חתונה נתפסת אצל רובנו כדבר נפלא ואוטופי. נקודת זמן של התחלה חדשה, זוהרת, מושלמת ומושא לשאיפה אצל רבים. אכן, חתונה היא אירוע מכונן שיש לו השפעות והשלכות רבות.לכן, התקופה שלפני החתונה עלולה להיות טעונה ולהוביל למתחים וחיכוכים מיותרים בין בני הזוג. למשל אם בת הזוג הרואה את בן זוגה מכונס בעצמו, לא ערני לסביבתו, ומתנהג באופן שונה מהרגיל, היא עלולה לפרש התנהגויות אלו באופן מוטעה ולחשוב שלבן זוגה לא אכפת ממנה ושהוא אף מתעלם ממנה בכוונה. פרשנות שכזו עלולה ליצור אצלה תחושת כעס, אכזבה ואפילו רגש של נקמה. זה עלול להוביל אותה לתגובה של התעלמות מבן הזוג, כעס ואף התפרצות.

התגובה מגיעה ממנוע הרגש. אותו הרגש נקבע מהפרשנות שנבחרה לאירוע שקרה. ומה אם לא ניצור פרשנויות? מה יקרה אם במקום לחשוב מחשבות כאלו או אחרות, או להניח הנחות מסוימות, פשוט נשאל את בן הזוג מה קרה? מה הוא מרגיש?

בדרך זו במקום פרשנות, תהיה לבת הזוג תשובה!

סיימנו? כמעט… כדי שלא תיווצר פרשנות על התשובה, צריך לקבל אותה כפשוטה ולא להניח שלא כל האמת נאמרה. מרבית הבעיות מקורן בפרשנות, ככל שהפרשנות קיצונית יותר הפער בין הפרשנות למציאות גדול יותר וכך הבעיה מתחזקת.

אם גם אתם מוצאים שהתקופה שלפני החתונה מלווה בחששות, אי ודאויות ומתחים, בואו לדבר איתי. אשמח לחלוק אתכם את הידע והנסיון המקצועי שלי על מנת למנוע מתחים מיותרים, להקל על התקופה שלפני החתונה ולתעל את האנרגיות לדברים הנכונים. צרו איתי קשר היום כדי להתחיל את התהליך!

יועץ נישואין – דני קור