ייעוץ זוגי בשרון

אזור השרון שהיה בעבר חבל ארץ כפרי יחסית שניחן בפסטורליות ובאטמוספרה של שקט ושלווה, הפך במהלך השנים לאזור מודרני ומתקדם המאופיין בקצב חיים מהיר ואינטנסיבי.

לפיכך אין זה פלא ששיעור הגירושין בימינו באזור השרון הולך ועולה משנה לשנה ונחשב לגבוה במיוחד יחסית לשיעורי הגירושין באזורים אחרים בארץ.

ייעוץ זוגי בשרון הוא לעתים כל מה שמפריד בין קריסת הזוגיות ופירוק המשפחה לבין פריחה מחודשת של הזוגיות ויציאה לדרך משותפת חדשה.

מדוע אנשים פונים לייעוץ זוגי בשרון?

מי מתאים לעבור טיפול זוגי?

אמנם לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה רוב מקרי הגירושין מתרחשים בקרב בני שלושים ושש עד ארבעים וחמש, אבל באופן עקרוני בני כל הגילאים ירוויחו מפנייה לייעוץ זוגי. משברים בזוגיות לרוב מתפתחים בהדרגה ובאיטיות ולכן מומלץ שלא להמתין עד רגע לפני הפרידה על מנת לפנות לייעוץ זוגי. מצד שני, חשוב שלא לומר נואש לעולם – כיום גם זוגות ותיקים מגיעים לייעוץ זוגי בעשורים השישי ואף השביעי והשמיני לחייהם.

באופן כללי ניתן לכתוב כי כל זוג שמאמין שיש עוד סיכוי להתחלה חדשה בעזרת טיפול זוגי, כל זוג שמאמין שאין משבר שלא ניתן להתגבר עליו וכל זוג שמאמין שרק יחד ניתן לצאת מהבוץ אליו נקלעה הזוגיות, ירוויח את המרב מייעוץ זוגי מקצועי.

ישנו מגוון רחב ביותר של גורמים שיכולים להוביל בני זוג לייעוץ זוגי בשרון. בין היתר מדובר על מקרים של חוסר נאמנות או בגידה של אחד מבני הזוג, על מקרים של משבר מהותי הנוגע לחינוך הילדים או השקפות העולם הסותרות, על מקרים של קשיים כלכליים שהובילו להתמוטטות הקשר ועוד.

עם זאת, לא תמיד יש לפנות לייעוץ זוגי רק במצבי משבר חמורים.

כך למשל כיום זוגות רבים נהנים מתהליך של טיפול זוגי בשרון במצבים שנחשבים לקלים יחסית וזאת על מנת שלא להגיע למצב חמור יותר. בין היתר מדובר על מצבים שבהם בני זוג שבעבר היו קרובים מאוד הלכו והתרחקו, על מצבים שבהם חיי השגרה שחקו את הזוגיות, על מצבים שבהם בני הזוג כבר שכחו מה גרם להם להתאהב זה בזו וזו בזה בתחילת הקשר ועוד.

מה ניתן להפיק מייעוץ זוגי?

בין אם מדובר על תקופת משבר ובין אם לא, כל זוג יכול להפיק רבות מייעוץ זוגי. בין היתר במהלך הייעוץ ניתן ליצור אפיקי תקשורת חדשים בין בני הזוג שנעדרים כל אווירה ביקורתית או שיפוטית, ניתן לחזק את הקשר ולקרב את בני הזוג באמצעים יצירתיים וחכמים וכן ניתן לגרום לבני הזוג לראות זה את זו וזו את זה באור שונה לחלוטין מזה שהורגלו לראות בו אחד את השני.

ייעוץ זוגי בשרון יכול להעניק לבני הזוג פרספקטיבה שונה, לגשר על פערים שנוגעים להבדלים במשפחות מהן הגיעו בני הזוג וכן לסייע לזוגות לצאת יחד ממשברים תוך הפיכת הקושי לאתגר והפיכת האתגר להזדמנות.