ייעוץ זוגי שלא שובר לנו תוכניות חיסכון

זה כבר לא דבר של מה בכך להישאר בזוגיות לאורך שנים. הסיבות לעליית שיעורי הגירושים בעולם המערבי הן רבות ומגוונות: מעלייה בתוחלת החיים, דרך שגרת היומיום השוחקת ועד ריבוי הפיתויים המחכים (לכאורה) לכולנו שם בחוץ.

למה ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי הוא הזדמנות פז לזוגות להתמודד עם המשברים הצפויים, הבלתי צפויים, הנמנעים והבלתי נמנעים שמזמנים לנו החיים. להתמודד – ולהתגבר. במהלך הטיפול רוכשים כלים חשובים שמייצרים תקשורת פתוחה וטובה שמתחילה מסע של התקרבות בין בני הזוג, שהפערים ביניהם הרחיקו אותם אחד מהשני.

יועץ זוגי אינו משמש כשופט, אלא יותר כמתווך בין בני הזוג, שבוחן ושואל שאלות לגבי המערכת הזוגית. ההסתכלות של היועץ חייבת להיות אובייקטיבית כדי לקבל ולהעניק פרספקטיבה רחבה לגבי הנטיות, התבניות והקונפליקטים, שלעיתים שונים מכפי שבני הזוג חושבים.

כמה זמן צריך ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי מחירים

מסיבות אלה היועץ הזוגי דני קור החליט להתאים את המחירים למציאות החברתית-כלכלית בישראל על מנת שרבים יותר יוכלו להרשות לעצמם טיפול זוגי ולדאוג לעצמם ולזוגיות שלהם.

יש זוגות שמעדיפים להמשיך במפגשים כפולים באורך שעה וארבעים כדי להקל על הסידורים הכרוכים בקביעת פגישה (לצאת מהעבודה, בייביסיטר) וגם כדי לעשות עבודה מרוכזת ולהכות על הברזל בעודו חם.

נעים מאוד, אני דני קור

לאורך השנים טיפל דני קור בעשרות זוגות, מתוך גישה נעימה ואמפטית, מרצון כן ואמיתי לעזור ולהקשיב. כילד להורים שנפרדו מביא עמו דני תובנות עמוקות לגבי הנפש האנושית, כמו גם יכולות הכלה ואבחנה. בסופו של דבר, הטיפול יוצא ממקום של אהבה: לאנשים, לזוגיות, למשפחות.

ייעוץ זוגי לא צריך להימשך זמן רב, ובמקרים רבים ניתן תוך מספר פגישות בודדות להבין את מהות הקונפליקטים ולהתחיל להתיר ולפתור אותם. אפיקי התקשורת המשותפים מסייעים להרגיע את הרוחות הסוערות ולמצוא דרכים פרקטיות ופשוטות להתגבר על הקשיים שבניהול מערכת זוגית חיובית, אוהבת ויציבה.

סיבה נוספת שייעוץ זוגי לא צריך להימשך זמן רב מדי היא העלויות הכספיות. בימים בהם יוקר המחיה מוסיף לעלות וקשה יותר לגמור את החודש – כסף הופך יותר ויותר לסיבה למתח בין בני זוג, לעיתים עד כדי גירושין. מחסור בכסף מצריך תכנון משותף, מעקב קפדני אחר הוצאות וקביעת סדר עדיפויות משפחתי. כמו כן, המתח הבלתי נמנע מקשיים כלכליים נשפך למקום בו אנחנו נוטים לשפוך את כל הצרות והבעיות שלנו: הזוגיות.

מן הפח אל הפחת

אך אירוני הוא שהקשיים שנוצרים בגלל בעיות כלכליות יכולות להיפטר בטיפול זוגי מקצועי ומסור, אולם אותן בעיות כלכליות הן שעלולות למנוע מזוגות לטפל בקשר שלהם. אין זה סוד שהמחירים של טיפול זוגי עלו בשנים האחרונות וסדרה של מפגשים עשויה לעלות אלפים רבים של שקלים.

אולם טיפול זוגי איננו מותרות, אלא כורח המציאות והוצאה בסיסית שמשפיעה בצורה המשמעותית ביותר על איכות החיים של כל אחד מבני הזוג לבדו, של בני הזוג ביחד, וכמובן גם על איכות החיים של הילדים והמשפחה המורחבת. ולאלה שלא מכמתים עוגמת נפש ומעדיפים לעשות חשבון ארוך טווח – גירושים לבטח עולים יותר.