ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי הוא תהליך מורכב המאפשר לבני זוג להתמודד עם משברים בחיי הזוגיות ולהתגבר עליהם תוך רכישת כלים חשובים המאפשרים יצירה של תקשורת טובה ומוצלחת יותר. באמצעות ייעוץ זוגי מקצועי ניתן לגשר על הפערים בין בני הזוג ולקרב בין בני זוג שהלכו והתרחקו במהלך השנים.

היועץ הזוגי משמש במהלך הטיפול כמעין מתווך הבוחן את המערכת הזוגית. הבחינה האובייקטיבית של המערכת הזוגית מאפשרת לו לקבל פרספקטיבה רחבה ולשתף את בני הזוג בתובנות השונות שלו. במקרים רבים כבר תוך מספר פגישות ניתן לפתור קונפליקטים מורכבים פשוט על ידי מציאת אפיק תקשורת משותף, הרגעת הרוחות הסוערות ומציאת דרכים להתגבר על הקשיים היומיומיים שבניהול מערכת זוגית יציבה, פורייה, חזקה ואוהבת.

מה מוביל בני זוג לפנות לייעוץ זוגי

  • בעיות במיניות – בעיות במיניות מתרחשות בקרב זוגות רבים כשלעתים מדובר על בעיות שנחו מתחת לפני הקרקע זמן רב ורק חיכו להתפרץ ובמקרים אחרים מדובר על בעיות שהיו מעל פני השטח כבר מתחילת הקשר. כמו כן לא אחת מדובר על בעיות שבני הזוג כלל לא היו מודעים אליהן שכן הקשיים בתחום המיני הושלכו על תחומי חיים אחרים. על ידי תהליך של ייעוץ זוגי מקצועי ניתן לגלות אפיקים חדשים במיניות של בני הזוג, להצית את התשוקה בין בני הזוג וליהנות מחיי מין עשירים ואיכותיים ללא חשש או מבוכה (כל זה נכון עבור זוגות צעירים ומבוגרים כאחד).
  • משפחה וילדים – הגורם האחרון שנזכיר במאמר זה מפאת קוצר היריעה הוא נושא המשפחה והילדים. תפיסות העולם השונות, האמונות השונות והחינוך השונה שכל אחד מבני הזוג קיבל בביתו מובילים לא אחת לקונפליקטים מורכבים בצורה בלתי רגילה הנוגעים לחינוך הילדים. באמצעות ייעוץ זוגי ניתן לגשר על הפערים בתפיסה, להראות באופן לא שיפוטי לכל אחד מבני הזוג מהיכן מגיע השותף שלו לחיים, להסביר לכל אחד מהצדדים בזוגיות את ההיגיון העומד מאחורי תפיסת העולם של הצד השני וכל זאת באווירה נעימה ולא ביקורתית.

להציל את הזוגיות ויפה שעה אחת קודם

גם במידה והכל נראה אבוד, גם אם אתם מרגישים כי אבד הכלח על הזוגיות הנוכחית שלכם ושאין אור בקצה המנהרה, חשוב להבין כי אין לכם שום סיבה להרים ידיים. המשברים הזוגיים הגיעו לעולם פחות או יותר באותו הזמן שבו הזוגיות באה לעולם וכל המומחים הגדולים ביותר בתחום תמימי דעים בנוגע לכך שאין בעיה ללא פתרון. במידה ואתם מעוניינים לצאת לדרך חדשה, לקבל פרספקטיבה מרעננת על הזוגיות שלכם ולרכוש כלים להתמודדות עם הקשיים היומיומיים בזוגיות, זה הזמן לפנות לייעוץ זוגי ולעשות את הצעד הראשון בדרך אל האושר.

ייעוץ זוגי מיועד עבור זוגות שמעוניינים לתקן את הזוגיות שלהם ולרדת לשורש הבעיות הזוגיות אך תהליך הייעוץ דורש שיתוף פעולה מלא משני בני הזוג ולפיכך לא ניתן לכפות את הטיפול על איש. כאשר בני זוג פונים לייעוץ זוגי עליהם להגיע ממקום נקי וחיובי תוך מטרה ברורה להישאר יחד ויחד לצאת לדרך חדשה. להלן הסיבות המרכזיות בגינן זוגות פונים בימינו לייעוץ זוגי:

  • חשד לבגידה או בגידה – בגידה נחשבת לטאבו רציני ביותר ולפיכך אין זה פלא שמקרים של חוסר נאמנות או חשד לחוסר נאמנות מובילים זוגות רבים לייעוץ זוגי. באופן טבעי הצד הבוגד במערכת היחסים סובל מתחושות אשמה ואילו הצד הנבגד חש תחושות של קורבנות. במהלך הטיפול ניתן לפרק את המנגנונים העומדים מאחורי חוסר הנאמנות בשני הצדדים תוך נקיטה של גישה לא שיפוטית ולא ביקורתית. זוגות רבים שעברו תהליך של ייעוץ זוגי מקצועי לאחר בגידה מדווחים כי לאחר הטיפול הצליחו להגיע לרמות אינטימיות וקרבה שלא חוו מעולם וכי הקשר הזוגי שלהם רק התחזק.
  • קשיים כלכליים – ירידה באיכות החיים בעקבות קשיים כלכליים עלולה לגרום לבני זוג שבעבר היו בלתי נפרדים להתרחק. בין היתר בעיות כלכליות עלולות לגרום לירידה בתשוקה, לפגיעה משמעותית באמון ההדדי, לנזק של ממש בתקשורת של בני הזוג ואףלקריסה מוחלטת של הזוגיות. במהלך ייעוץ זוגי ניתן לגבש את בני הזוג, להפוך את בני הזוג לשותפים מלאים בקושי ולהמיר את הבעיות ואת הקשיים באתגר שממנו ניתן לצאת יחד בכוחות משותפים לדרך חדשה.
  • שחיקה בזוגיות ושגרה – השחיקה היא חלק בלתי נפרד מהזוגיות. טרדות היומיום והשגרה המתישה עלולות להשכיח כליל מבני הזוג את הגורמים שהובילו להתאהבות הסוערת שאפיינה את תחילת הקשר. באמצעות ייעוץ זוגי ניתן להצית מחדש את אש האהבה, להשיב עטרה ליושנה ולהזכיר לבני הזוג מה גרם להם להתאהב זו בזה וזה בזו לראשונה.