מטפל זוגי

בניגוד למה שנהוג לחשוב, זוגיות היא לא תמיד דבר שמסתדר באופן טבעי ובזכות האהבה שיש בין בני הזוג. זוגיות, במיוחד רבת שנים ובמיוחד כזו שיש בה ילדים וניהול משק משותף, צריכה להיות מתוחזקת ומטופלת. יש מגוון דרכים לתחזק זוגיות ולטפל בה, אבל מרבית הזוגות אינם מודעים להן ויותר מכך, לא מסוגלים לראות ולהגדיר את מהות הבעיה. בדיוק לשם כך קיימים מטפלים זוגיים כמו דני קור, מטפל זוגי ומגשר.

מהם העקרונות של טיפול זוגי

טיפול זוגי

אחד השלבים הראשונים בטיפול זוגי ובטיפול בכלל, הוא הגדרת הבעיה.

כמובן שהבעיה שלשמה זוג מגיע לטיפול זוגי ושגרמה לבני הזוג לפנות לטיפול זוגי, נובעת ממספר בעיות נוספות ומסוגיות כאלו ואחרות, אבל הבעיה שאתם מסוגלים לומר בקול רם, תהיה זו שתהווה את הבסיס להתחלה של טיפול זוגי מתאים.

דווקא הבעיות מצדם כל אחד מבני הזוג שלא ניתן להעניק להם שם או לבטא אותם במילים, יהיו הבעיות או המצבים שאותם יהיה ניתן להאיר, להביא למודעות ולטפל כיאות.

חשיבות השפה הזוגית

מערכות יחסים, בין אם בין רומנטיות, חברתיות, משפחתיות וכדומה, בנויות על תקשורת מסוימת שנוצרת באופן טבעי בין שני אנשים, ומתבטאת דרך השפה הזוגית.

השפה הזוגית לא מתבטאת רק במילים, אלא בתנועות גוף, ברגשות ובהתנהגויות מסוימות, שמשמשות כביטוי נראה לעין של הבעיות העמוקות יותר.

בטיפול הזוגי מטפלים גם בבעיות העמוקות יותר, אך הדרך של המטפל להעניק להם מענה מיידי ולנסות להגיע אליהם, היא המודעות לשפה הזוגית והשליטה עליה.

דני קור הוא מטפל זוגי אשר יבנה יחד איתכם שפה זוגית שתשמש אתכם ככלי מעשי לשיפור הזוגיות שלכם ולפיתרון הבעיות שבה. טיפול זוגי בו תכלול השפה הזוגית מסרים שיועברו בין שני בני הזוג בדרך מכובדת ובאופן שבו הצדדים מקשיבים ולא רק שומעים. דרך השפה הזוגית יהיה ניתן להציע פתרונות ולהתקדם הלאה, לעבר עתיד טוב יותר.

כמו כן, אלמנט השפה הוא מרכיב משמעותי מאוד בזוגיות ובעיקר כאשר לא מצליחים להסתדר ומגיעים לנקודות שפל.

לעיתים, ישנם זוגות שמאוד אוהבים אחד את השני ומעוניינים להישאר יחד, אבל הם פשוט לא יודעים איך לעשות זאת. הטיפול הזוגי מעניק גם כלים מעשיים ליצירת שפה זוגית וגם נובר בבעיות העמוקות יותר שמעצימות את חוסר התקשורת.