על שקרים במערכת יחסים ומחיר ההסתרה

לא מעט זוגות מתלוננים על שקרים במערכת היחסים שלהם, דבר שללא ספק עלול לפגוע באמון וביכולת לסמוך אחד על השני. השקרים עלולים להרוס את אווירת האינטימיות ולייצר תחושת חציצה בין בני הזוג. אומנם סוג ואופי השקרים שונה בין זוגות שונים, אך ההשפעה שלהם זהה בכל המקרים. מדובר על דרך בטוחה ויעילה לפגוע באיכות ובחוזק הקשר ולהוביל בסופו של דבר להרס המוחלט שלו. לכן במקרים של שקרים בזוגיות, מומלץ לפנות לאיש מקצוע, על מנת לאתר את שורש הבעיה וללמוד מיומנויות וכלים חדשים, על מנת להתמודד עם הסיטואציות השונות.

אנו בקליניקה של דני קור יועץ זוגי נשמח לסייע לכם להתמודד עם התחושות, הכאב והבלבול,במערכת יחסים, עקב מצבי מצוקה הנגרמים משקרים ולמנוע את הישנותם בעתיד. אנו מחזיקים בוותק וניסיון בתחום ונשמח לסייע לכם לחזק את הזוגיות שלכם וליהנות מקשר יציב ובריא יותר.

על שקרים במערכת יחסים ומחיר ההסתרה

שקרים במערכת יחסים – היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון

כל אחד משקר מסיבות שונות ומגוונות, החל מהחשש לתגובה של בן או בת הזוג ועד לרצון לשמור דברים מסוימים ולא לשתף את הצד השני. אך חשוב לזכור כי זוגיות מבוססת על אמון, לכן שקרים, בגידות ואי הקפדה על אמירת האמת, עלולים להוביל אתכם במדרון תלול להרס הקשר. יש לזכור כי שקר אחד נוטה להוביל לשקרים נוספים, עד שאתם מוצאים את עצמכם בקשר שלם שמבוסס על שקרים וחוסר אינטימיות. לא ניתן לתחזק קשר אינטימי המבוסס על הצורך לשקר, לכן ישנה נטייה לדחוף את בן או בת הזוג למצבים בעייתיים, במטרה לעודד אותם לעזוב, על מנת להפסיק את הסבל שנגרם כתוצאה מהצטברות השקרים. הפלונטר הרגשי יוצר לא מעט סבל ומתח, שעלולים גם להתפוצץ ולהוביל לסיום הקשר, במטרה לאפשר פתיחת דף חדש.

שקרים במערכת יחסים – ממה זה נובע?

הצורך לשקר מסתיר לא פעם את הפחד והחשש להיפגע מבן הזוג או לחשוף את הפנים האמיתיות שלכם. כתוצאה מכך, רבים בוחרים לשקר ולחזק מצג שווא, במטרה להבטיח לעצמם כי בן הזוג ימשיך לאהוב אותם. מדובר על תפיסה בעייתית, המציבה אתכם במצב תמידי של הישרדות, מאחר וישנה תחושה כי האמת לא מספיק טובה ואף אחד לא יאהב אתכם כפי שאתם מבפנים. בסופו של דבר, נוצר תסכול עמוק, שעלול להוביל לתחושה של אדישות, קהות רגשית, התפרצויות זעם וכדומה. אך רק ברגע שהאמת תצא לאור, תוכלו להיות חופשיים ולחוות את כל היתרונות של לתת ולקבל אהבה מבן או מבת הזוג שלכם. באמצעות טיפול מקצועי ניתן לפתור את הקונפליקט הפנימי ולמנוע את ההתנהגות ההרסנית. 

אנו בקליניקה של דני קור יועץ זוגי נשמח לסייע לכם להימנע ולטפל במצבים של שקרים במערכת יחסים. אנו נשמח לחקור איתכם את שורש הבעיה ולמצוא את הפתרון המתאים ביותר עבורכם. למידע נוסף, צרו קשר.