?איך תקשורת בין בני זוג משפיעה על הילדים

איכות התקשורת בין זוג הורים משפיעה באופן ניכר על הילדים שלהם. הילד סופג את הסביבה הקרובה אליו, לומד ממנה ומחקה אותה. על כן, חוסר תקשורת בין בני זוג משפיעה באופן ישיר על האישיות של הילד ועל יכולות התקשורת שלו.

ילד הגדל בסביבה שמושם בה דגש על תקשורת מקרבת, פתוחה ונעימה, ירגיש בטוח יותר לבטא את עצמו בצורה חופשית ויקבל את הכלים לעשות זאת באופן טבעי.

אנו בקליניקה של דני קור – יועץ זוגי, נשמח לסייע ולייעץ לכם במטרה ללמוד כיצד לתקשר בצורה יעילה ומדויקת יותר.

ההשפעה של תקשורת בין בני זוג על הילדים

קודם כל, חשוב להדגיש כי המשפחה וההתנהלות הכללית שלה מהווה את הגורם המשפיע ביותר על עיצוב האישיות של הילד. יש לזכור כי החינוך מתחיל מדוגמה אישית, מאחר וילדים נוטים לחקות את ההורים שלהם.

הילד נוטה להפנים את צורת התקשורת בין ההורים ולהפוך אותה לנורמה שיש לשאוף אליה, לכן חשוב לשים לב ליכולות התקשורת שלכם ולהשקיע את הזמן הדרוש, לצורך יצירת תקשורת פתוחה, כנה ונעימה יותר.

חשוב להבין כי אתם בתור הורים מהווים את מודל החיקוי של הילד, לכן אם אתם מעוניינים להעניק לו את נקודת הזינוק האופטימלית ביותר, כדאי שתשימו דגש על יכולות התקשורת שלכם. מדובר על גורם משמעותי יותר מכל שנות הלימוד בבית הספר או בכל מסגרת אחרת.

איך תקשורת בין בני זוג משפיעה על הילדים

החשיבות של תקשורת בין בני זוג על הילדים

חוסר תקשורת בין בני הזוג משפיעה על היכולת של הילד ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה שלו, החברים, הקולגות לעבודה ובני/בנות זוג עתידיים. אתם בתור הורים לילדים אמורים לספק להם את הכלים להתמודד עם כל אתגרי החיים, כולל היכולת לחיות בזוגיות, לתקשר היטב עם הסביבה וכמובן לספק עבורם מודל זוגי בריא ומאוזן. אם גם אתם מזדהים עם הכתוב, מומלץ לפנות  אל ייעוץ אישי לזוגיות

התקשורת בין בני הזוג אמורה להיות מבוססת על שיתוף, קבלה, כבוד והכלה, במטרה לספק לילד את היכולת ללמוד את הערכים החשובים ביותר בתקשורת. חשוב שהילדים יראו את היכולת שלכם להתפייס לאחר כל ריב או ויכוח, מאחר והדבר יאפשר להם להתמודד טוב יותר עם קונפליקטים עתידיים.

שוויון ושותפות בין ההורים ילמד את הילדים כי כל אחד תורם לקשר את מה שהוא יכול, ללא תפקידים מגדריים המבוססים על חלוקה לא שוויונית או חוסר הערכה. חשוב להימנע מיריבות בין בני הזוג, מאחר והדבר עלול לגרום לילדים לקחת צד ולהתנגד לאחד ההורים, באמצעות חוסר הסכמה לשבת לידו, ללכת איתו לחוג וכדומה.

כמו כן, הדינאמיקה בין בני הזוג משפיעה על היחסים בין האחים, מכיוון שדינאמיקה המבוססת על כוחניות תגרום ליחסי כוחות לא שוויוניים בין האחים.

.אנו בקליניקה של דני קור – יועץ זוגי נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי תקשורת מקרבת ומדויקת בין בני זוג. למידע נוסף, צרו קשר.