איך מזהים זוגיות לא טובה?

אומנם לכל אחד יש את הסיבות שלו להיכנס לזוגיות ולתחזק אותה, אך בסופו של דבר, רוב האנשים מעדיפים להיות בזוגיות, מאשר להישאר לבד. עם זאת, יש לזכור כי לא כל סוג של זוגיות חייבים לשמר בכוח, מאחר ולא מעט אנשים מוצאים את עצמם בזוגיות לא טובה, העלולה להיות רעילה ואף מסוכנת עבורם. לכן חשוב להיות מודעים לסימנים של זוגיות לא טובה ולזהות אותם בזמן, במטרה לטפל בבעיה, או לחילופין, לצאת מהיחסים מוקדם ככל הניתן.

אנו בקליניקה של דני קור – יועץ זוגי, נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי הסימנים של זוגיות לא טובה והכלים המתאימים, לצורך התמודדות יעילה ונכונה עם הסיטואציה. באמצעות ייעוץ זוגי ניתן לפתור חלק גדול מהקונפליקטים והמחלוקות בין בני הזוג, ואילו במקרים אחרים, ניתן להגיע להסכמה משותפת לגבי סיום הקשר.

איך מזהים זוגיות לא טובה?

מהי המשמעות של זוגיות לא טובה?

אומנם בכל זוגיות עלולים להופיע רגעים לא פשוטים, הכוללים רגעי משבר ורגשות לא פשוטים, אך חשוב לדעת להבדיל בין רגשות טבעיים וסיטואציות נורמטיביות, לבין זוגיות מתעללת ורעילה. במידה ואתם חווים מניפולציות רגשיות, התקפי זעם של בן/בת הזוג או שקרים וטיפול בשתיקה, ייתכן כי אתם נמצאים בזוגיות לא בריאה. חשוב להדגיש כי אלימות אינה מתבטאת רק בפן הפיזי, מאחר ואלימות רגשית או נפשית, נחשבות לאלימות לא פחות מכאיבה ולא פחות מזיקה. קשר רעיל ומתעלל יכול להתחיל בצורה טבעית לחלוטין, אך הוא עלול להסלים במהירות למגוון רחב של התנהגויות כוחניות ושתלטניות, העלולות להיות הרסניות. חשוב להדגיש כי קשר רעיל ומתעלל לא ניתן להציל ואין שום צורך להתעקש על כך, לכן במקרים מסוג זה, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע, על מנת לאבחן את המצב ולבחור בשיטת הפעולה הנכונה ביותר עבורכם.

הסימנים שאתם נמצאים בזוגיות לא טובה

אחד הסימנים המובהקים ביותר לזוגיות לא טובה, הוא הציפיה של בן/בת הזוג שכל הזמן הפנוי שלכם יוקדש להם. מדובר בתופעה מסוכנת, העלולה להוביל לאובדן החופש והעצמאות שלכם. קשר בריא מאופיין ביכולת של בני הזוג לשמור על האינדיבידואליות שלהם, אך אם כל החיים מתרכזים סביב הפרטנר, אתם כנראה נמצאים בקשר לא בריא. אף אחד לא צריך לבטל את עצמו או את הרצונות שלו, במטרה לרצות את בן/בת הזוג, מאחר ומדובר על מצב הרסני. כמו כן, במידה והפרטנר שלכם מבודד אתכם מהמשפחה והחברים שלכם, מדובר על מצב בעייתי, שאסור לתת לו להתקיים. רמת השליטה שלו עולה, ככל שאתם יותר מבודדים מהעולם. הדבר נכון גם במקרים של קנאה אובססיבית ורכושנות, המתבטאים בחדירה לפרטיות, בדרישה לקבל גישה לטלפון ולמחשב שלכם ושליטה בכל הפעולות שלכם.

אנו בקליניקה של דני קור – יועץ זוגי, נשמח לסייע ולייעץ לכם, במטרה לזהות זוגיות לא טובה. למידע נוסף, צרו קשר.