תקשורת בין בני זוג – סימנים שהתקשורת שלכם לא עובדת

לא מעט זוגות סובלים מבעיות בתקשורת הזוגית שלהם, מאחר ורוב האנשים מעולם לא למדו כיצד לתקשר בצורה ברורה, ישירה ומדויקת. אנשים רבים מאמינים כי בן או בת הזוג אמורים לקרוא את המחשבות שלהם ולהבין לבד את הצרכים שלהם. אך חשוב להבין כי אף אחד אינו מסוגל לקרוא את המחשבות שלנו, לכן מומלץ לקחת את האחריות על הרצונות והצרכים שלנו. באמצעות תקשורת בין בני זוג ניתן להימנע מלא מעט אי הבנות ומצבים קשים ומייאשים, העלולים לפגוע בחוזק הקשר.

אנו בקליניקה של דני קור יועץ זוגי נשמח לסייע ולייעץ לכם, לגבי תקשורת בין בני זוג. רוב האנשים אינם מכירים את המיומנויות והכלים הנדרשים, על מנת לאפשר תקשורת פתוחה וזורמת. אך לאחר מספר פגישות ניתן לחוות שיפור משמעותי בקשר, מאחר ושני הצדדים לומדים כיצד לתקשר את הצרכים, הרגשות והמחשבות שלהם. 

תקשורת בין בני זוג - סימנים שהתקשורת שלכם לא עובדת

תקשורת בין בני זוג – כיצד תדעו שאתם בבעיה?

זוגות רבים מגיעים לנקודת אל חזור בקשר שלהם, בעקבות מריבות בלתי פוסקות ותחושה כללית של ייאוש ותסכול. כל אחד מבני הזוג עלול להרגיש כי הצד השני אינו מקשיב לו, אינו מתחשב בצרכים שלו ואינו מתעניין בו. ברוב הפעמים, תחושות מסוג זה מגיעות בעקבות תקשורת לקויה. יש לזכור כי הדרך היעילה ביותר להבין את מצב הזוגיות שלכם, היא לדבר על התחושות והרגשות שאתם חווים על בסיס יומיומי. מי שלא ישתף את בן או בת הזוג שלו במה שעובר לו בתוך הראש, עלול להגיע למסקנות שגויות ולתובנות לא מדויקות. כתוצאה מכך, עלולים להיווצר לא מעט מצבים בעייתיים, שעלולים לפגוע באמון השורר בין בני הזוג וביכולת שלהם לסמוך אחד על השני.

כיצד לייצר תקשורת בין בני הזוג?

המתכון לזוגיות בריאה, נעוץ בתקשורת פתוחה, כנה ומקרבת. זוהי הדרך היעילה ביותר למזער ולמנוע מצבים של תסכול ואכזבה ולהבטיח לעצמכם קשר חזק ויציב לאורך זמן. אומנם אין מתכון אחד ליצירת תקשורת טובה, אך ישנם לא מעט טיפים שכדאי להכיר ולהתחיל ליישם בשטח. חשוב להבין כי התקשורת אינה נוצרת בצורה עצמאית, אלא יש צורך לדבר עם הפרטנר שלכם ולספר לו מה אתם רוצים, צריכים ומקווים לו. האחריות להעברת הצרכים והרצונות שלכם לבן או לבת הזוג מוטלת עליכם, מאחר ואין לצפות שהצד השני יקלוט לבד מה אתם חושבים. בצורה כזאת, ניתן ללמוד בהדרגה מהם הצרכים של הצד השני ולייצר מעגל הזנה חיובי, שיחזק את הקשר שלכם. כדאי להימנע ממצבים שבהם כל אחד מבני הזוג מרגיש כי הוא מוותר לצד השני, מאחר והדבר יוצר תחושת טינה ופנקסנות. יש להגיע להחלטה משותפת, הכוללת את הצרכים של שני הצדדים.

אנו בקליניקה של דני קור יועץ זוגי נשמח לספק לכם טיפים וכלים לצורך יצירת תקשורת בין בני זוג. לפרטים נוספים, צרו קשר.